RESTAURACJA LUBLIN HADES SZEROKA
RESTAURACJA LUBLIN HADES SZEROKA
Hades Szeroka
Hades Szeroka

HADES SZEROKA ART FESTIVAL - KNAJPA FILAREM KULTURY fotografie: Wiaczesław Kostko

tekst Grzegorz Józefczuk

Hades Szeroka Art Festival. Knajpa filarem kultury. 2 czerwca 2013

Gdzież jest ten piewca, który mógłby opisać wydarzenia, jakie rozegrały się w Hades Szerokiej w niedzielę 2 czerwca 2013 roku – a nawet jeszcze nieco po północy!? Przybyli znakomici goście, a dwaj główni bohaterzy wieczoru – malarz Andrzej A. Widelski i śpiewak i dyrygent Borys Somerschaf, sprawili , że chwile tej uczty duchowo-kulinarnej pozostaną niezapomniane.
Pogoda sprzyjała, w czym miał jakąś zasługę i sam Andrzej Widelski, który w pewnej chwili biblijnymi gestami wstrzymał deszczowe zapędy nieba. Zanim nastąpiła wieczorna kumulacja Hades Szeroka Art Festival, od godziny 12 słuchacze Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania zmagali się na Tarasie Sztuki z techniką akwareli. Tuż po godzinie 16, po otwarciu Festiwalu, w wykreowanym ad hoc Bufecie Smakoszy Widelski przystąpił do misterium tatara: wykonał trzy te dania w postaci tzw. królewskiej, okraszając każdą porcją stosowną porcją filozofii i teorii kuchni. Jego zaangażowanie w materię kulinarnych czynności było tak empatyczne, że niektórzy pytali: bardziej malarz, czy bardziej kucharz? A może showmen!
O godz. 17 na scenę wkroczył Borys Somerschaf w towarzystwie znakomitego gitarzysty Jakuba Niedoborka. Można się było tego spodziewać: Borys oczarował i zaczarował wszystkich! Niewielka scenka wyglądała fascynująco: w tle obraz, wokół tarasowe kwiaty i zieleń, w głębokim tle – zamek lubelski, nad głową – jasny błękit nieba. Po koncercie w Sali Sztukmistrza odbył się oficjalny wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja A. Widelskiego; o ile na Tarasie Sztuki znajdowały się cykle dużych płócien (w tym to z okładki najnowszej płyty zespołu Kairos), o tyle w Sali Sztukmistrza artysta pokazał obrazy niewielkich rozmiarów, radykalne w użyciu płaszczyzn koloru, malowane specjalnie na Hadesowo-Szeroki Festiwal.
Kiedy skończył się w Archikatedrze Lubelskiej koncert Kairos śpiewającego premierowo utwory z tej nowej płyty, Borys Somerschaf powrócił z częścią „kairosowców” na Taras Sztuki. I otrzymał w prezencie… płonącego, pieczonego smakowitego indyka w wianuszku ziemniaczków i żurawiny. Którym podzielił się… ze wszystkimi. Kto nie był, niech żałuje. Rozmawiano jeszcze długo – a gdy wybiła północ, składano życzenia Leszkom – filarowi Hades Szerokiej Leszkowi Cwalinie i profesorowi Leszkowi Mądzikowi, twórcy Sceny Plastycznej KUL. A kiedy goście już rozeszli się, dla Elżbiety i Lecha Cwalinów na tarasie Sztuki zagrał niezrównany altowiolista, kiedyś z Lublina, a teraz z Krakowa - Paweł Odorowicz...

Organizator Projektu: Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza.
„DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU NARODOWEGO CENTRUM KULTURY – KULTURA-INTERWENCJE”.

RESTAURACJA

HADES SZEROKA

81 532 87 61 w. 3

rezerwacje i obsługa

imprez w restauracji

szeroka@hades-lublin.pl

POGOTOWIE CATERINGOWE

81 532 87 61 w. 4

negocjacje warunków imprez cateringowych (ustalanie terminu, miejsca, menu itp.)

Mariusz Frąc

609 606 239

mariusz.frac@hades-lublin.pl

Godziny otwarcia

RESTAURACJA

HADES SZEROKA ZAPRASZA:

od niedzieli do czwartku:

od12.oodo22.oo

piątek, sobota:

od 12.oo do24.oo

Lokalizacja

RESTAURACJA

HADES SZEROKA

ul. Grodzka 21 / 20-112 Lublin

dojechać do nas można autobusami MPK wysiadając na przystankach:

Brama Krakowska

(ul. Królewska, ul. Lubartowska)

Dworzec Główny PKS

(Al. Tysiąclecia, ul. Ruska)

Targ pod Zamkiem

(Al. Unii Lubelskiej)

Samochodem najlepiej zaparkować na Placu Zamkowym, na ulicy Kowalskiej lub na ulicy Podwale i dojść schodkami przez Bramę Grodzką.

Po godzinie 21.00 Taksówki mogą wjeżdżać na Stare Miasto, można więc podjechać lub zamówić taksówkę pod drzwi naszej restauracji.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter z aktualnymi informacjami o nowościach i najciekawszych ofertach restauracji Hades Szeroka