RESTAURACJA LUBLIN HADES SZEROKA
RESTAURACJA LUBLIN HADES SZEROKA
Hades Szeroka
Hades Szeroka

Cesaria Evora zaśpiewała w Lublinie.

Magia głosu

 

Grzegorz Józefczuk 19.06.2011 aktualizacja: 2011-06-19 19:13

Długimi brawami i owacjami nagradzano Cesarię Evorę za każdą kolejną piosenkę. A w czasie bisów publiczność klaskała na stojąco. Po koncercie zadowolona gwiazda z Cabo Verde, królowa Wysp Zielonego Przylądka cierpliwie rozdawała autografy. Na scenie wydaje się bardzo spokojna, jakby nie poddawała się rytmom i melodiom swych piosenek - przeciwnie niż towarzyszący jej muzycy oraz publiczność, która z trudem może usiedzieć na krzesłach. Nie inaczej było w piątek na koncercie Cesarii Evory w wypełnionej szczelnie hali Globus w Lublinie. Publiczność od razu poddała się magii niezwykłego głosu piosenkarki, która mieszka na ubogich wyspach oddalonych o sześćset kilometrów od zachodniego wybrzeża Afryki, a która - kiedy śpiewa - hipnotyzuje z równym powodzeniem ludzi w Montrealu, Paryżu, Warszawie jak i Moskwie. Zespół tworzył dla jej głosu piękne brzmieniowo i melodyjnie bogate tło, z uwodzącymi popisami solowymi skrzypiec czy saksofonu.
  Kiedy rozległy się pierwsze nuty "Besame Mucho", publiczność dała się zupełnie ponieść emocjom. Bez trudu rozpoznawano i oklaskiwano wszystkie "własne" piosenki Evory, jak chociażby "Soudade" czy "Sentimento" z jej ostatniej płyty. "Soudade" jest przykładem prostoty treści tych słuchanych przez miliony piosenek: "Jeśli do mnie napiszesz/ napiszę i ja/ a jeśli zapomnisz/ i ja zapomnę/ aż do dnia/ w którym powrócisz" (A. Cabral - L. Morais, przekład E. Seradzińska).

 

Jak zwykle, Evora śpiewała boso, dlatego scenę wyłożono stosownym dywanikiem. Na chwilę przysiadła też przy stoliku, aby zapalić papierosa. Z pewnością gorący aplauz publiczności nie jest dla niej czymkolwiek nowym, ale z czasem wydawało się, że jest doprawdy zawstydzona i zaskoczona tak ciepłym i emocjonalnym przyjęciem. Potem cierpliwie podpisywała płyty i plakaty. Koncert Cesarii Evory będzie z pewnością muzycznym wydarzeniem roku w Lublinie.

RESTAURACJA

HADES SZEROKA

81 532 87 61 w. 3

rezerwacje i obsługa

imprez w restauracji

szeroka@hades-lublin.pl

POGOTOWIE CATERINGOWE

81 532 87 61 w. 4

negocjacje warunków imprez cateringowych (ustalanie terminu, miejsca, menu itp.)

Mariusz Frąc

609 606 239

mariusz.frac@hades-lublin.pl

Godziny otwarcia

RESTAURACJA

HADES SZEROKA ZAPRASZA:

od niedzieli do czwartku:

od12.oodo22.oo

piątek, sobota:

od 12.oo do24.oo

Lokalizacja

RESTAURACJA

HADES SZEROKA

ul. Grodzka 21 / 20-112 Lublin

dojechać do nas można autobusami MPK wysiadając na przystankach:

Brama Krakowska

(ul. Królewska, ul. Lubartowska)

Dworzec Główny PKS

(Al. Tysiąclecia, ul. Ruska)

Targ pod Zamkiem

(Al. Unii Lubelskiej)

Samochodem najlepiej zaparkować na Placu Zamkowym, na ulicy Kowalskiej lub na ulicy Podwale i dojść schodkami przez Bramę Grodzką.

Po godzinie 21.00 Taksówki mogą wjeżdżać na Stare Miasto, można więc podjechać lub zamówić taksówkę pod drzwi naszej restauracji.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter z aktualnymi informacjami o nowościach i najciekawszych ofertach restauracji Hades Szeroka